Základní škola a mateřská škola Ptení

Pan kuchař Zbyněk Diatka

V úterý 12.10.2021 nás navštívil pan kuchař Zbyněk Diatka z firmy Podravka. Uvařil nám oběd společně s našimi kuchařkami.

Polévka byla barevná s pohankou, jako hlavní jídlo se podávala vepřová panenka se švestkouvou omáčkou a houskovým knedlíkem.

Výsledek ve fotogalerii.

Chorvatská kuchyně

V pondělí 11.10.2021 proběhl oběd zaměřený na chorvatskou kuchyni. Výsledek ve fotogalerii.

Žáci v karanténě - vyzvedávaní obědů

Stanovisko MŠMT k nároku na dotovaný oběd v době karantény (covid-19)

Nárok na dotovaný oběd po dobu nařízené karantény mají děti a žáci v mateřských a základních školách.

Vyzvedávat obědy nemohou žáci s nařízenou karanténou, ale ani zákonní zástupci a třetí osoby, pokud jsou v karanténě.

PLYŠÁCI

ZÍSKEJ PLYŠOVÉHO KAMARÁDA

Milé děti,

od září až do konce května budete mít možnost získat kupón za snědený soutěžní oběd. podmínkou je, že oběd bude kompletně snědený. V měsíci červnu proběhne losování o vystavené ceny v jídelně.

Změna ceny obědů od 1. 9. 2021

OD 01. 09. 2021 se mění cena oběda:

STRÁVNÍCI DO 6 LET             20,-Kč

STRÁVNÍCI 7 – 10 LET            24,-Kč

STRÁVNÍCI 11 – 14 LET          28,-Kč

STRÁVNÍCI 15 A VÍCE LET      32,-Kč

PŘESÍDÁVKA                          10,-Kč

SVAČINA                                10,-Kč

Dodatek k vnitřnímu řády jídelny I.

Školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) i žákům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem.

Obědy je možno vydat pouze do jídlonosiče. Jídlonosič může přinést a vyzvednout pouze osoba, které nebyla nařízena karanténa ani zakázána přítomnost ve škole.

Obědy musí být odhlášeny nejpozději do 13.00 hod. na následující den.

Režim vydávání obědů:

• Prázdné jídlonosiče přinesete do 9.30 na rampu u kuchyně na stoleček, vyzvednutí bude na stejném místě v cca 10.30
  • Sourozenci žáků na distančním vzdělávání přinesou jídlonosiče ráno do jídelny na vozík do 8.00hodin a v čase vydávání oběda si jídlonosič vyzvednou na stejném místě

Zvýšená hygienická opatření od 1.9.2020

Od 1.9.2020 při zahájení provozu školní jídelny platí zvýšená hygienická opatření.
  • Do jídelny není povolen vstup cizích osob.
  • Odhlašování obědů upřednostňujeme telefonicky.
  • Platby povolením inkasa z účtu, ve výjimečných  případech v hotovosti do 10. dne v měsíci  do 7.45 hod. v kanceláři jídelny.
  • V první den nemoci výdej oběda do jídlonosiče, který bude umístěn na rampě na stolečku max. do 9.30. K vyzvednutí bude oběd připraven opět na rampě od 10.30 hodin. Obědy do jídlonosičů se vydávají pouze ve výdejně k tomu určené, v době výdeje obědů dětem není možné vydávat do jídlonosičů.
  • V jídelně je u každého umyvadla k dispozici mýdlo, dezinfekce a zásobník s jednorázovými utěrkami.
  • Při příchodu dětí do jídelny dostanou na tácku příbor a budou postupovat k okénku, kde si odeberou nachystaný oběd – celé menu dostanou od vydávajícího personálu (nic si nenabírají ani nenalévají sami)
  • Nádobí používané při výdeji strávníkům se myje v myčce při teplotě nad 60°C.
  • Po každém výdeji jsou stoly i židle vydezinfikovány, po ukončení celého výdeje se dezinfikuje celá jídelna včetně podlahy.
  • Při výdeji do jídlonosičů a várnic dbá kuchařka zvýšeného hygienického opatření.

ZŠ a MŠ Ptení | Copyright 2021 | Vytvořeno tvorime-weby.cz | Administrace